Komisní prodej

Komisní prodej je nejvýhodnější variantou prodeje, který za Vás obstará zprostředkovatel – tedy my. S prodejem nebudete mít žádnou práci, pouze počkáte, až za Vás zboží prodáme a posléze Vám zašleme převodem smluvený výnos z prodeje.

Zboží do prodeje si pečlivě vybíráme a vždy jej musíme nejprve osobně vidět, abychom byli schopni posoudit, zda jej přijmeme a za jakou cenu. Prodejní cena je částečně k diskuzi, avšak nikdy nepřijmeme zboží s prodejní částkou, kterou považujeme za neúměrnou.

Z domluvené prodejní ceny si účtujeme 15% provizi (její minimální výše je přitom 1000 Kč).

Pokud máte zájem prodat své zboží prostřednictvím našeho eshopu je nejjednodušší variantou nám zboží k prodeji zaslat. Vždy nás nejprve kontaktujte a zašlete fotografie zboží – již na základě fotografií se můžeme předběžně domluvit na prodeji a ušetříme si tak vzájemně čas i práci. Napište nám a domluvíme se s Vámi na detailech.

Mám zájem

Po přijetí zboží se Vám neprodleně ozveme s návrhem prodejní ceny a jasně stanoveným výnosem pro Vás. Pokud bychom se nedokázali na cenách domluvit, zboží bychom Vám zaslali zpět.

V případě, že byste nesouhlasili s cenou, ačkoli by korespondovala s předběžně sdělenými cenami po emailu, museli bychom Vás požádat o úhradu nákladů spojených se zasláním zpět 200 Kč. Pokud byste nám zaslali k prodeji padělek, museli bychom Vás požádat o úhradu nákladů spojených s autentifikací a zasláním zpět 1000 Kč.

Ve chvíli naceňování zboží může být originalita kontrolována pouze zběžně, před samotným zařazením zboží do nabídky eshopu probíhá řádná a důkladná kontrola autenticity.

Zboží, které přijmeme do prodeje, jemně vyčistíme a ošetříme, popíšeme a nafotíme. Tyto činnosti děláme tak, jak se nám zdají být nejvhodnější a popis a hodnocení zboží vytváříme dle jednotných měřítek.

Jakmile se Vaše zboží dostane do prodeje, je k dispozici a kdokoli jej může prostřednictvím eshopu zakoupit. Pokud se tak stane, zboží z nabídky zmizí. Naprostou většinu zboží pak zasíláme zákazníkům. Zboží je v tu chvíli již uhrazené a po doručení zboží začíná běžet zákonná 14 denní lhůta na odstoupení od smlouvy (vrácení zboží). Po úplném uplynutí lhůty Vás budeme neprodleně informovat a peníze za prodané zboží zašleme na Vámi zadané číslo účtu.

Pokud nedojde k úhradě zboží, nebo se zboží v rámci zákonné lhůty na odstoupení od kupní smlouvy vrátí zpět, bude neprodleně opět zařazené do nabídky.

Minimální doba prodeje Vašeho zboží je 1 měsíc. Pokud se Vaše zboží nepodaří prodat, je možné jej kdykoli v průběhu prodeje po vzájemné domluvě zlevnit. Maximální doba prodeje zboží je 3 měsíce, při každém zlevnění zboží se automaticky lhůta posouvá o další měsíc.